Latvijas Diskalkulijas Asociācija sagatavojusi paplašinātu informatīvo materiālu par diskalkuliju. Primāri tas paredzēts pedagogiem, taču silti ieteicams arī vecākiem un ikvienam, kuram interesē par diskalkuliju izzināt vairāk. Materiāls lejuplādēšanai PDF formātā pieejams šeit.

Informatīvā materiāla uzdevums ir sniegt informāciju par diskalkuliju, tās agrīnu atklāšanu, diagnosticēšanu un nepieciešamajiem atbalsta pasākumiem. Ja diskalkulijas pazīmes tiek savlaicīgi atpazītas, skolēns jau agrīnā stadijā var saņemt nepieciešamo atbalstu un ilgtermiņā sasniegt aritmētisko prasmju uzlabojumu.

Materiāls lejuplādēšanai PDF formātā pieejams šeit.

Īss kopsavilkums par diskalkuliju lejuplādēšanai vienlapas formātā pieejams šeit.

Par pamatu informatīvajam materiālam ņemts Vācijas Federālās Disleksijas un diskalkulijas asociācijas sagatavotais “Dyskalkulie in der Schule. Handreichungen für Lehrkräfte” 2020.gada materiāls. Pēc tulkošanas latviešu valodā Vācijas apraksts pārskatīts un pielāgots Latvijas situācijai un ņemtas vērā Latvijas izglītības un speciālās izglītības atbalsta pasākumu iespējas.

Vācijas Federālās Disleksijas un diskalkulijas asociācijas materiāls izvēlēts, jo Vācijā diskalkulijas diagnostika un terapija ir attīstīta augstā profesionālā līmenī. Tāpat Vācijā tiek atsevišķi sertificēti diskalkulijas speciālisti, kuri ieguvuši profesionālu izglītību diskalkulijas radīto problēmu mazināšanā.

Latvijas Diskalkulijas Asociācija pateicas SIA Skrivanek Baltic par atbalstu informatīvā materiāla tulkojuma sagatavošanā.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.